פרסם אצלנו
צור קשר
יום ראשון 26.09.2021
23.04.13: מחאה נגד הקמת מתקני זיקוק גז
23/04/2013 13:51

כ-200 תושבי עמק חפר יחד עם 15 טרקטורים חסמו הבוקר את כביש 4 בצומת העוגן במחאה על הכוונה להקים מתקני זיקוק גז בעמק.

 
כ-200 תושבי עמק חפר יחד עם 15 טרקטורים חסמו הבוקר את כביש 4 בצומת העוגן במחאה על הכוונה להקים מתקני זיקוק גז בעמק.כך מדווח אתר המועצה האזורית עמק חפר.

ההפגנה החלה בשעה 07:30 כששיירה של 15 טרקטורים הגיעה מכיוון צומת חפר ומקיבוץ העוגן ונעצרה באמצע הכביש. יחד איתם הגיעו כמאתיים מתושבי עמק חפר ונעמדו בצומת עם שלטים: "הון שלטון – עולם תחתון", "אל תהפכו את עמק חפר לעמק אפר", "סילבן, דאג לתושבים, לא לתשובה." "גז בים ולא ביבשה." יחד עם התושבים הגיעה גם להפגין חברת הכנסת, סתיו שפיר. במקום נוצר פקק ארוך לשני הכיוונים, שוטרים הוזנקו למקום והצליחו לפזר את ההפגנה רק לאחר כשעה.

ההפגנה היא תוצאה של אטימות הממשלה כלפי תושבי ומועצת עמק חפר. לפני כחצי שנה קבעה המדינה כי מתקני הזיקוק של הגז הטבעי יוקמו באמצע עמק חפר. למרות בקשות חוזרות ונשנות, מסרבים משרדי הממשלה להעביר תכניות מפורטות למה שצפוי לקום בעמק, כמו כן מי שיקבע בסוף את כמות הגז שתזוקק ואופן הטיפול יהיו דווקא היזמים, בעלי ההון.

החשש של המועצה והתושבים הוא פיצוץ צינור גז בעקבות תקלה או חבלה שיביא לאסון ולנפגעים רבים. כמו כן תסקיר של המשרד להגנת הסביבה קבע כי אין להקים במקום את מתקני הגז בשל פגיעה סביבתית. המועצה והתושבים דורשים שהטיפול בגז יעשה בים ולא ביבשה!

רני אידן, ראש מועצת עמק חפר: "ההפגנה היום היא הוכחה נוספת לנחישות שלנו ושל התושבים להתנגד בתוקף לתוכנית שכיום מונחת על השולחן. לא יכול להיות שהיזמים יהיו אלה שיקבעו, כיצד יוקם המתקן ואת אופן הטיפול בגז, לא ייתכן שהשרים לא יקשיבו לנו ויטפלו בטענותינו. אנו נאבק בכל האמצעים העומדים לרשותנו. בהפגנות, בבית המשפט ואם נצטרך גם נחסום את תחילת העבודה בגופנו"

יוני ארי, ראש מטה מאבק התושבים: "שר אנרגיה חדש נכנס למשרדו והדבר הראשון שהוא עושה, אינו לשמוע את זעקתנו, אלא לרוץ ולהתחבק על האסדה עם יצחק תשובה ולהתחבר להון. זה סדר העדיפויות של השר הנכנס, לרוץ לטייקונים ולהתעלם מהאזרח הפשוט. זה בלתי נסבל ובקרוב אם יסרב לפגוש אותנו, נקים אוהל מחאה מול ביתו." 

 

 

 


מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy