פרסם אצלנו
צור קשר
יום רביעי 27.10.2021
קונצרן ג'נרל אלקטריק יספק 8 מנועי גז עבור פרויקט הקמת תחנת כוח חדשה מבוססת ביו גז לייצור חשמל ואנרגיה טרמית משפכי השפד"ן (מכון טיהור השפכים של אזור דן)
16/10/2013 18:37

חברת אלקו התקנות ושירותים (1973) בע"מ זכתה במכרז לאספקת מתקן האנרגיה בכללותו ותספק יחד עם חברת מדי תעש בע"מ ו- GE את מנועי הגז GE תספק 8 מנועי גז מדגם Jenbacher J420 עבור המתקן לשדרוג מערך הטיפול בשפכים בשפד"ן תחנת הכוח שתופעל מביו גז תייצר 11.2 מגה-וואט; תפיק אנרגיה מתחדשת ותייצר חשמל וחום מנועי הביו גז של GE מתוכננים להישלח לישראל באפריל 2014 ולהיות מותקנים כבר באוקטובר 2014. תחנת הכוח החדשה לייצור חשמל באמצעות ביו-גז מתוכננת להתחיל לפעול מסחרית ב-2015

 

תל אביב, 15 באוקטובר, 2013: קונצרן GE יספק 8 מנועי ביו גז מדגם Jenbacher J420 בהספק של 1.4 מגה וואט כל אחד – עבור הקמת תחנת כוח חדשה בטכנולוגיית קוגנרציה, שתייצר 11.2 מגה וואט של אנרגיה מתחדשת באמצעות ניצול הבוצה שתסופק ממתקן טיהור השפכים בשפד"ן, שהוא הגדול מסוגו בישראל ומטפל בשפכי 2 מיליון בני אדם . על ידי הליך ביולוגי שיביא להתססת הבוצה בשמונה מעכלים אנארוביים מהגדולים מסוגם בעולם, יווצר גז טבעי שיהפוך לחשמל נקי. תיכנון התהליך והמתקן כולו בוצע על ידי חברת CDM Smith האמריקאית.
מנועי הביו גז של חברת ג'נרל אלקטריק מתוכננים להישלח לישראל באפריל 2014 ולהיות מותקנים כבר באוקטובר 2014. תחנת הכוח החדשה לייצור חשמל באמצעות ביו-גז מתוכננת להתחיל לפעול מסחרית בשנת 2015 ומיועדת לשמש כמודל לפרויקטים דומים בישראל ובעולם.
מי אזור דן אגודת מים שיתופית חקלאית בע"מ ("איגודן") מפעילה את המכון לטיהור שפכי גוש דן (שפד"ן), האחראי לאיסוף והולכת שפכי גוש דן והטיפול בהם. מפעל השפד"ן מטפל מדי יום בכ-380 אלף מטר מעוקב של שפכי גוש דן רבתי - המגיעים אליו באמצעות צנרת ההולכה. כדי לייעל ולשפר את הטיפול בשפכים ולהפחית את ההשפעות הסביבתיות החליט איגודן לפרסם מכרז פומבי להקמת מערכת עיכול אנאירובי לפירוק ביולוגי של חומר אורגני על ידי בקטריות וחיידקים ותחנת כוח בטכנולוגיית קוגנרציה מבוססת ביוגז –  אשר יפיקו חשמל וחום עבור אתר השפד"ן.
חברת מדי תעש , המפיצה המוסמכת של מנועי גז מדגם Jenbacher של GE בישראל, וחברת אלקו התקנות ושירותים, הזרוע המבצעת הגדולה בישראל בתחום האלקטרו-מכאניקה – זכו במכרז לאספקת תחנת הכוח החדשה לייצור חשמל באמצעות ביו-גז. חברת מדי תעש הדגישה בהצעתה למכרז את האמינות והיעילות של טכנולוגיית מנועי הגז מדגם Jenbacher של ג'נרל אלקטריק בהשוואה לציוד דומה.
"יחידות מנועי הגז מדגם Jenbacher ימלאו תפקיד מרכזי בהצלחה של פרויקט הקוגנרציה של איגודן באמצעות ייצור של עד 70 אחוז מהחשמל הדרוש להפעלת המתקן ביחד עם יצירת מקור לחיסכון באנרגיה חשובה – במיוחד בשעות ביקושי שיא", ציין אלי מץ מנכ"ל  חברת מדי תעש.
הפרויקט עולה בקנה אחד עם תמיכת ממשלת ישראל בהרחבת ייצור אנרגיית ביו-גז באמצעות אישור תעריפים מיוחדים לפרויקטים של אנרגיה מתחדשת – במטרה להפוך את פרויקטים אלה ליותר מעשיים וכדאיים מבחינה כלכלית.
"אנו שמחים להראות את היתרונות הסביבתיים והכלכליים הטמונים במנועי הביו גז שלנו, שיכולים לסייע ל"איגודן" ולמפעלים תעשייתיים נוספים בישראל להפחית את ההשפעות הסביבתיות של פעילותן ובה בעת לסייע להן לנצל ולעשות שימוש חוזר במוצרי הפסולת שלהם כמשאב אנרגיה חינמי", ציין קרל ווצלמאייר, מנכ"ל מנועי גז של חטיבת החשמל והמים בקונצרן ג'נרל אלקטריק.


מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy