פרסם אצלנו
צור קשר
יום רביעי 20.06.2018
אלומיי רוכשת חברה ספרדית
30/04/2017 20:41

חברת ההשקעות אלומיי שבשליטת שלמה נחמה (בתמונה) הודיעה על חתימת הסכם מותנה לרכישת המניות של חברת טלאסול סולאר הספרדית בהשקעה של 10 מיליון יורו. כך דיווחה החברה הבוקר לבורסה. אלומיי היא חברת השקעות המתמחה באנרגיות מתחדשות בישראל ובאירופה. הפרויקט העיקרי של טלאסול היום הוא הקמת תחנת כוח פוטו וולטאית בהספק של 300 מגה וואט בטאלאבאן בספרד.

 | חדשות האנרגיה |

השלמת הפרויקט תהיה להערכת החברה בתוך 10-15 חודשים. התפוקה השנתית של התחנה נאמדת ב-580 גיגהוואט"ש.  ההשקעה הנאמדת בתחנה היא 225-255 מיליון יורו. החברה מדגישה בהודעתה כי עד כה אין הסכמים על מימון הפרויקט. המימון צפוי להתבסס על מימון בנקאי, אשראי ספקים, הכנסת שותפים והשקעת הון ממקורות עצמאיים, אולם כאמור אין עדיין מקורות מובטחים ואין וודאות שהסכום הנדרש יגויס.

המיזם צפוי להניב הכנסות של 25 מיליון יורו בשנה ורווח תפעולי של 19 מיליון יורו, בהנחה שהוצאות התפעול יסתכמו, כפי שהחברה מצפה, ב-6 מיליון יורו בשנה.

מנכ"ל אלומיי רן פרידריך אמר עם חתימת ההסכם כי מדובר ברכישה של פרויקט משמעותי הצפוי להיות אחד המערכות הפוטו וולטאיות הגדולות באירופה. הקמת התחנה תתבסס על הסכמים ארוכי טווח לרכישה שייחתמו עם חברות אנרגיה. " אנחנו פועלים בשוק ה-PV הספרדי מאז 2012 וההזדמנות של טלאסול עניינה אותנו. קיבלנו משוב חיובי בקשר למיקום הפרויקט והמאפיינים שלו".

ספרד היתה בעבר אחת המדינות המובילות בעולם בתחום פיתוח האנרגיה הסולארית אך היא נפגעה מהמשבר הכלכלי שפרץ באירופה בשנת 2009. קיצוץ התקציבים והפחתת מחירי הרכישה של החשמל גרמו למשבר ממושך בענף. אולם בשנתיים האחרונות ניכרת התאוששות מהירה בכלכלה הספרדית וזו משפיעה גם על ענף האנרגיות המתחדשות. בתחום הסולארי נהנות החברות גם מהירידה החדה במחירי הציוד. ירידה זו החריפה בעקבות חילופי הנשיאים בארצות הברית. בחירתו של דונאלד טראמפ הנחשב לבלתי ידידותי לענף האנרגיות המתחדשות, גרמה לירידה חדה בביקוש לפנלים סולאריים ובמחירי הציוד.

 

מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy