פרסם אצלנו
צור קשר
יום ראשון 22.07.2018
סגירה פיננסית באגירה שאובה
29/06/2017 12:57

ביום חמישי ה- 29.6.17 התבצעה הסגירה הפיננסית למימון מתקן אגירה שאובה בכוכב הירדן (עמק הירדן) בהיקף של כ-2.2 מיליארד ש"ח. המתקן בבעלות משותפת של חברת האצ'יסון ווטר (חברת בת של האצ'יסון העולמית), תה"ל וטריפל אר, יהיה בעל יכולת ייצור של כ-344 MW. קרן נוי צפויה לרכוש את חלקן של תה"ל וטריפל אר מיד לאחר הסגירה הפיננסית.

 | חדשות האנרגיה |

טכנולוגיית אגירה שאובה מבוססת על שימוש באנרגית חשמל בשעות בהן תעריפי החשמל נמוכים בכדי להעלות מים בצינור רחב היקף במעלה ההר ממאגר מים תחתון למאגר עליון, בשלב הראשון. בשלב השני משמש אותו צינור לשחרור המים חזרה למאגר התחתון בשעות שיא הצריכה (כאשר תעריפי החשמל גבוהים) וליצירת חשמל ע"י טורבינה הידרואלקטרית. הטכנולוגיה יעילה מאוד בזמני התגובה בהשוואה לתחנות קונבנציונאלית פחמיות או גז יצור אנרגיה תוך דקות ספורות, ומשמשת כלי מרכזי לאיזון, ניהול וייצוב רשת החשמל ע"י מנהל המערכת.

הקמת הפרויקט תארך כ-4.5 שנים, לאחר מכן הפרויקט יספק חשמל לרשת החשמל לתק' של 20 שנה. קבלן ההקמה יהיה קונסורציום של Sinohydro Group הסינית שתבצע את עבודות ההנדסה האזרחית, ו- General Electric שתבצע את העבודות האלקטרו-מכאניות, ותספק את הטורבינות. חברת General Electric תשמש גם כמפעיל המתקן.

את החוב ארגן בנק הפועלים במשותף עם בנק לאומי. המימון כולל  קונסורציום מלווים בהשתתפות מגדל חברה לביטוח, מנורה מבטחים, הראל, מיטב-ד"ש והפניקס.

את הסגירה הפיננסית הובילו הנהלת חברת הפרויקט, יחידת מימון פרויקטים של החטיבה העסקית בבנק הפועלים, יחידת מימון פרויקטים של החטיבה העסקית בבנק לאומי, משרד עורכי דין ארדינסט, בן נתן, טולידאנו ייצג את המלווים , משרד עורכי דין הרצוג-פוקס-נאמן ייצג את חברת הפרויקט.

 

מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy