פרסם אצלנו
צור קשר
יום רביעי 22.05.2019
מכונית בלי נהג הגיעה לצומת
26/09/2018 13:05

הרכב האוטונומי כבר כאן, אך כדי שיהפוך למוצר המוני דרוש מהפך טכנולוגי, משפטי והתנהגותי. כל תעשייה עתירת טכנולוגיה מגיעה לבסוף לפרשת דרכים: להציע מוצר שימושי לקהל הרחב, או לקרוס לתוך עצמה. תעשיית הרכב האוטונומי כבר הגיעה לנקודה זו בחמש השנים האחרונות, וכעת היא מגיעה לצומת חדש.

 לפרטים המלאים על הוועידה בפריז לחצו כאן

אחרי כמאה שנים שבהן עולם הרכב התקדם בקצב מדוד, בשורת הרכב האוטונומי הפכה את התעשייה הוותיקה על ראשה. כמה התפתחויות הובילו לכך. ראשית, הצלחת מודל השיתוף בחברות כמו אובר וליפט, וההבנה שמודל זה ייתקל בתקרת זכוכית כל עוד הנהג האנושי הוא חלק מהמשוואה; שנית, תפוצת כלי הרכב החשמליים וההבנה כי טכנולוגיות אוטונומיות עשויות לשפר את יעילותם; ולבסוף, ההצלחה של טסלה והדחיפה של המנכ"ל־המייסד אלון מאסק לכיוון האוטונומי. לתובנות אלה נוספה הפריצה הטכנולוגית בתחומים כמו עיבוד תמונה, כוח חישוב, וכמובן בינה מלאכותית.

 

בשנת 2018 השאלה לגבי הרכב האוטונומי היא לא "אם" ‑ אלא "מתי" ו"כמה". כבר עכשיו מציפות מכוניות אוטונומיות את כבישי אריזונה, לאס וגאס, פיטסבורג ואזור סן פרנסיסקו. אפילו העיסוק הער בתאונות עם רכב אוטונומי, המבטאות את הרגישות הציבורית לסוגיית הבטיחות, מעיד על העניין הגובר בתעשייה. ועם זאת, כבר עכשיו שיעור התאונות של כלי רכב אוטונומיים לקילומטר נסיעה נמוך בהרבה מהממוצע. גוגל דיווחה על תאונה אחת לכל 140 אלף ק"מ נסיעה.

כלכליסט | עמית ניסנבאום | 26.9.18


מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy