פרסם אצלנו
צור קשר
יום שני 19.08.2019
מה לעשות כדי להביא את הרכב החשמלי עוד לפני 2030
25/11/2018 20:23

על הממשלה לפעול כבר היום לא רק לתכנון התשתית אלא להסרת החסם אולי החשוב מכל - איך לעבור לשימוש ברכב חשמלי, חסכוני, נקי ויעיל מבלי להכניס את תקציב המדינה לבור ענק

 ממשלת ישראל הכריזה כי עד שנת 2030 ינועו בכבישי ישראל רק רכבים חשמליים. מהלך שייעשה באופן הדרגתי ויביא בשורה אמיתית לציבור הישראלי ויסייע לישראל להקטין את התלות בנפט ובדלקים מזהמים.  

מדובר במהלך המחייב הקמת תשתית לאומית והליכי תכנון מפורטים, אך במקביל להם נדרש מהלך של תאום ממשלתי, בין משרדי הממשלה על מנת להתגבר על המכשול אולי הכבד ביותר – איך לעבור לשימוש ברכב חשמלי, חסכוני, נקי ויעיל מבלי להכניס את תקציב המדינה לבור ענק.

 

הערכות שפורסמו בתקשורת לאחרונה קובעות שההכנסות מהמיסוי על רכישת רכב (מס קנייה) ועל השימוש בו (דלק, אגרות, שווי שימוש) כמעט הוכפלו מתחילת העשור והסתכמו בשנה שעברה ביותר מ-40 מיליארד שקל, סכום שצפוי אפילו לעלות בשנים הקרובות.

 

רמת הטבות המס כיום על רכבים חשמליים נמוכות מידי ואינן מהוות זרז לרכישת רכבים חשמליים, ולכן על הממשלה לשקול את הגדלת הטבות המס על רכבים חשמליים על מנת להמשיך ולעודד רכישה של רכבים ממונעים חשמלית על ידי הציבור הרחב ובכך גם לעמוד ביעדים שהממשלה הכריזה.

 

כלכליסט | רונן אהרון | 23.11.18

 

 


מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy