פרסם אצלנו
צור קשר
יום שני 01.06.2020
אקויטל מגייסת מימון לכיווץ הפירמידה: תנפיק לראשונה אג"ח בחצי מיליארד שקל
30/01/2019 11:10

חברת האחזקות אקויטל, שבה שותף קובי מימון, נערכת להשלמת הליך המיזוג עם החברה הבת יואל. החברה יוצאת לראשונה להנפקה של סדרת אג"ח בסכום של 525 מיליון שקל. לקראת ההנפקה, קיבלה אקויטל דירוג מנפיק של AA מינוס, המשקף רמה גבוהה. הסדרה הספציפית קיבלה דירוג גבוה יותר - AA - בין היתר בשל השעבוד החזק, מניות איירפורט סיטי.

אקויטל – בעבר תמנון רב-זרועי ומסועף - מחזיקה בשרשור בשני נכסים מרכזיים: קבוצת הנדל"ן איירפורט סיטי ושותפות ישראמקו, המחזיקה ב-28.75% ממאגר תמר. הקבוצה נמצאת בשליטתו (74%) של חיים צוף, מקורבו של קובי מימון, לצד משפחת לבנת, בעלת קבוצת תעבורה (26%). בשוק ההון מייחסים לא פעם את השליטה למימון, אף שהאחרון מכחיש זאת. כיום מחזיק מימון ב-5% ממניות אקויטל באופן ישיר.

 
אקויטל פועלת בימים אלה לצמצם את מספר השכבות בפירמידה, במטרה להתיישר עם חוק הריכוזיות. בקבוצה עמלים למזג בין אקויטל לחברה הבת יואל (שתי חברות המטה). לפי מתווה המיזוג שאושר, כל בעל מניה של יואל יקבל 1.836 מניות אקויטל בתוספת 63 שקל. בסך הכל תשלם אקויטל 685 מיליון שקל במזומן ותקצה 20 מיליון מניות חדשות.
 
כדי לממן את התשלום לבעלי המניות של יואל, אקויטל תצא לגיוס אג"ח – וזאת בנוסף לדיווידנדים שחולקו בקבוצה. באחרונה הודיעה נפטא, בעלת השליטה בישראמקו, על חלוקת דיווידנד בסכום של 400 מיליון שקל לבעלי המניות. מתוך הסכום, יואל צפויה לקבל 260 מיליון שקל. לאחר המיזוגים באקויטל ומחיקות של חברות נוספות, פירמידת אקויטל תמנה ארבע חברות ציבוריות, במקום תשע.  
 
דה מרקר | ערן אזרן | 23.1.19
 

מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy