פרסם אצלנו
צור קשר
יום שני 01.06.2020
מידרוג בוחנת הפחתת דירוג לדלק: "עסקת שברון תגדיל החוב הפיננסי עד מיליארד שקל"
18/07/2019 08:57

חברת דירוג האשראי מכניסה את דירוגה של קבוצת דלק - A2 בסולם הישראלי - לבחינה עם השלכות שליליות בעקבות עסקת שברון בים הצפוני ■ "תזרים המזומנים מנכסי שברון מושפע לשלילה נוכח התכלות מהירה יחסית של המאגרים"

חברת דירוג האשראי מידרוג כניסה את דירוגה של קבוצת דלק לבחינה (Credit Review) עם השלכות שליליות בעקבות עסקת שברון. משמעות המהלך היא שדירוגה הנוכחי של הקבוצה, A2 בסולם הישראלי (רמה בינונית-גבוהה), עשוי לרדת בחודשים הבאים. במידרוג מנמקים את בחינת דירוג האשראי בין היתר בגידול של חצי מיליארד שקל עד מיליארד שקל בחוב הפיננסי נטו.

לפני מספר שבועות דיווחה דלק על עסקת ענק, שבה תרכוש החברה הבת איתקה עשרה נכסי נפט וגז בים הצפוני מענקית האנרגיה שברון בתמורה לכ-2 מיליארד דולר. הנכסים כוללים עתודות מוכחות (2P) של כ-131 מיליון שווה ערך חביות נפט (MBOE), ומשאבים מותנים (2C) של כ-45 מיליון שווה ערך חביות נפט. התמחור בעסקה מגלם תשלום של 11 דולר לכל חבית נפט מוכחת - בטווח המחירים העליון שבו מתבצעות עסקות בתעשייה.
 
הנכסים הנרכשים הפיקו 60 אלף שווה ערך חביות נפט ברבעון הראשון של 2019. בחמישה מתוך עשרת הנכסים, 67% מהעתודות 2P, משמשת שברון כמפעילה (Operator). במסגרת הנכסים הנרכשים בעסקה, נכללים 85% מהזכויות במאגר קפטיין (Captain), שכולל עתודות נפט וקונדנסנט של 53 מיליון שווה ערך חביות נפט, ומהווה 40% מסך העתודות 2P הנרכשות בעסקה.
 
דה מרקר | ערן אזרן | 14.7.19

מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy