פרסם אצלנו
צור קשר
יום שלישי 28.01.2020
נפט מוונצואלה הגיע לישראל, למרות הסנקציות האמריקאיות
01/11/2019 14:48

דיווח של חברת המחקר Tankertrackers חושף כי במהלך חודש אוקטובר, ישראל רכשה כחצי מיליון חביות נפט מוונצואלה. "הנפט התקבל באמצעות העברת STS (ספינה לספינה) ממזרח למלטה בתאריכים 5-6 באוקטובר, 2019.

 לאחר מכן, הוא נכנס לאשקלון שישראל בשעות המוקדמות ביותר של ה- 9 באוקטובר", נכתב בפרסום. על פי הפרסום, מכלית ה-Aframax GALWAY SPIRIT העמיסה נפט בוונצואלה ב-9 בפברואר, 2019. זאת, פחות משבועיים לאחר שמשרד האוצר של ארה"ב הטיל סנקציות נגד חברת PDVSA של ונצואלה ב-28 בינואר, 2019. תמונות של חברת Planet Labs חשפו את העברת הנפט בים סמוך למלטה. המכלית היא חלק מצי כלים של חברת Teekay Tankers Fleet, חברה הנסחרת ב-NYSE, שממוקמת בהמילטון, ברמודה.

 
לאחר חציית האוקיאנוס האטלנטי, המפגש של GALWAY עם NISSOS SCHINOUSSA עם דגל יווני, שהיא חלק מ-KYKLADES MARITIME, נערך ב-5 באוקטובר, 2019. המפגש, כך על פי הפרסום, ארך כמעט 27 שעות. ה-NISSOS SCHINOUSSA המשיכה לאשקלון לפרוק את הנפט. למרות החשיפה, לא ברורה הסיבה שבגינה המכלית עם הנפט הוונצואלי הגיעה לאשקלון. תזה אחת היא שישראל רכשה נפט בזול למרות הסנקציות האמריקניות. מהלך, שאם יתברר כנכון, יהיה תמוה מאוד. תזה שנייה היא שישראל משמשת תחנה לנפט שמגיע בסופו של דבר להודו. לפי תזה זו, נפט ממקורות שונים מגיע לאשקלון, מתערבב, ומיוצא מחדש להודו.
 
ממשרד האנרגיה נמסר: "הנפט הגולמי מיובא ישירות על ידי יבואנים בינ"ל או חברות תשתית ולא על ידי המדינה. בכל מקרה, איננו מפרסמים את מקורות הייבוא של נפט זה".
 
ISRAEL DEFENSE | עמי רוחקס דומבה | 27.10.19

מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy