פרסם אצלנו
צור קשר
יום שלישי 28.01.2020
אושרה התוכנית לתחנת הכוח הפרטית הגדולה בישראל
08/11/2019 16:16

התחנה תוקם בהשקעה של 2‑3 מיליארד שקל על ידי שותפות של הפניקס וסימנס ותופעל בגז טבעי. ראש מועצת דרום השרון: נמשיך להיאבק נגדה/

הוועדה לתשתיות לאומיות אישרה אתמול את התוכנית להקמת תחנת הכוח הפרטית הגדולה בישראל באזור כפר סבא, כך נודע ל"כלכליסט". את התחנה, שתופעל בגז טבעי, תקים חברת ריינדיר שבה שותפות סימנס והפניקס.

התחנה החדשה צפויה לקום בתחום המועצה האזורית דרום השרון, בין הכבישים הראשיים 6, 444, ו־55. עלות בנייתה נאמדת ב־2.5 עד 3 מיליארד שקל, לא כולל חוזה הגז העתידי שלה - שעתיד להכפיל את עלות ההשקעה. התחנה היא אחד מפרויקטי התשתיות הגדולים המתוכננים בישראל, בוודאי בתחום החשמל.  
 
התחנה תוקם כפרויקט תשתית לאומי. היא צפוי לספק עד 1,300 מגה־ואט, שהם כ־10% מכושר הייצור של חברת החשמל כיום. בשיא הנוכחי של ייצור החשמל הפרטי מחזיקה כיום תחנת הכוח של דליה אנרגיות באזור קריית מלאכי, עם יכולת אספקה של כ־910 מגה־ואט.
 
את ריינדיר מחזיקה כיום קבוצה בראשות הפניקס (כ־40%). ב־60% הנותרים מחזיקים סימנס העולמית והמייסדים המקוריים של ריינדיר: איתי רוכמן, לשעבר סמנכ"ל הכספים ב-IPM, ומשה קריגר, עו"ד בכיר לשעבר וחבר בצוות האנרגיה והתשתיות במשרד גורניצקי ושות'. לפני מספר ימים הושלמה מכירת אחזקות קבוצת דלק בפניקס לידי הקרנות הזרות סנטרברידג' וגלאטין, ולכן מקבלות עתה הקרנות פרויקט כמעט גמור מבחינת אישורי הרגולציה. השלב הטכני האחרון הוא קבלת אישור מהממשלה, כשזו תקום.
 
כלכליסט | ליאור גוטמן | 6.11.19
 

מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy