פרסם אצלנו
צור קשר
יום רביעי 08.07.2020
דור אלון קיבלה מרשות החשמל רישיון לתחנת הכוח בקריית גת
16/11/2019 20:01

החברה צופה שהתחנה בעלת כושר הייצור של 73 MW תניב לאורך שנות הפרויקט EBITDA ממוצע בהיקף של כ- 64 מיליון שקל בשנה.

חברת דור אלון, מקבוצת אלון רבוע כחול, קיבלה מרשות החשמל רישיון ייצור והספקה לתקופה של 20 שנה לתחנת הכוח בקריית גת, שבבעלותה המלאה. החברה מעריכה כי כבר בימים הקרובים תחל הפעלתה המסחרית של התחנה.

כזכור, ביולי 2019 השלימה החברה את רכישת מלוא האחזקה בתחנה, אשר לה כוח ייצור של 73 MW. ה-EBITDA  השנתי הממוצע לאורך שנות הפרויקט מוערך בכ- 64 מיליון ש"ח. יצוין כי הערכה זאת מבוססת על הסכם הגז הקיים ואינה לוקחת בחשבון צפי לחיסכון משמעותי ברכש הגז לאור השינויים במשק הגז. סך ה-EBITDA  השנתי הממוצע מתחנת הכוח עשוי להגיע לכ-25% מסך ה-EBITDA של דור אלון ב-2018.
 
עמית זאב, מנכ"ל דור אלון מציין כי "קבלת רישיון היצור לתחנת הכוח בקריית גת, הינה אבן דרך משמעותית בפעולות שאנו מבצעים להגדלת כושר הייצור בתחום האנרגיה. לצד הפעילות בתחנת הכוח בקרית גת, דור אלון עוסקת בייזום תחנות כוח זעירות; כחלק מזה, חתמנו על שת"פ עם מספר מפעלים להקמת מתקני ייצור חשמל בהספק כולל של כ-40 MW, ובנוסף, השלמנו התקנת גגות סולאריים (PV) ביותר מ-30 אתרים, עם כושר ייצור כולל של כ-2 MW. אנו ממשיכים ופועלים להגדלת כושר הייצור בתחום זה."
 
מוטי בן משה, יו"ר אלון רבוע כחול ובעל השליטה אומר כי "דור אלון ממשיכה להרחיב בהתמדה את זרוע פעילות האנרגיה בקבוצה, וקבלת הרישיון תאפשר לנו לממש את הפוטנציאל העסקי הרב שאנו מזהים בתחום תחנות הכוח. רמת 
הרווחיות הנלוות לפעילות זו תסייע בהמשך הצמיחה המהירה והרווחית של דור אלון, ותתווסף על פעולות ההשקעה וההשבחה המשמעותיות שביצענו בתחומי הקמעונאות והנדל"ן - אשר כבר ניכרים בדוחותיה הכספיים של החברה".  
 
 
הודעה לעיתונות 11.11.2019 
 

 


מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy