פרסם אצלנו
צור קשר
יום ראשון 12.07.2020
ההטענה חינם: חברת החשמל מצטיידת לראשונה במכוניות חשמליות
04/12/2019 13:58

לכלכליסט נודע כי החברה הכניסה לצי הרכב שלב ממש לאחרונה 9 מכוניות ליסינג חשמליות ראשונות מתוצרת יונדאי ורנו. ב-2016 עברו מעל 1,200 מהמכוניות של חברת החשמל לליסינג - המסופק ע"י שלמה SIXT ואופרייט.

 לאחר מספר שנים של בדיקות וספקולציות, חברת החשמל מצטיידת במכוניות חשמליות. לכלכליסט נודע כי החברה הכניסה לצי הרכב שלב ממש לאחרונה 9 מכוניות ליסינג חשמליות ראשונות – מתוצרת יונדאי ומתוצרת רנו.  

המכוניות החשמליות נטענות באמצעות עמדות ייעודיות של חברת אפקון שמותקנות במתקנים של החברה ומשמשות בין היתר כ"רכבי איגום" - רכבים שמיועדים למשימות שונות של כלל עובדי חברת החשמל. הרכבים עצמם מהווים חלק מפיילוט של חברת החשמל וממותגים בסמלי "רכב חשמלי בחברת חשמל".  
 
צי הרכב של חברת החשמל נחשב לאחד הגדולים בישראל ומונה אלפי מכוניות מסוגים שונים. במפתיע, עד כה דווקא חברת החשמל טרם הצטיידה ברכב בעל הנעה חשמלית "טהורה", בין היתר בגלל מחסור בדגמים עממיים זמינים. 
 
לפי הערכות ולנוכח החשמל הזמין, חברת החשמל עשויה להגדיל בהמשך את מספר הרכבים החשמליים שבצי. עד שנת 2017 החזיקה חברת החשמל בצי רכבים בבעלותה, אך ב-2016 עברו מעל 1,200 מהמכוניות של חברת החשמל לליסינג - המסופק באמצעות שלמה SIXT ואופרייט.
 
כלכליסט | תומר הדר וליאור גוטמן | 2.12.19

מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy