פרסם אצלנו
צור קשר
יום רביעי 08.07.2020
סוף לדודי החשמל בבתים: בדירות חדשות יחסכו 800 שקל בשנה
04/12/2019 14:08

תקנות חדשות מחייבות קבלנים להפסיק לחבר דירות לדוד חשמל - ולעבור למערכות חסכוניות לחימום מים ■ התקנות צפויות להגביר את הפקת האנרגיה מאנרגיות מתחדשות.

 המועצה הארצית לתכנון ובנייה פירסמה היום (א') תקנות חדשות האוסרות על שימוש בדוד חשמל כמערכת חימום מרכזית בבנייני מגורים חדשים - ומחייבות את הקבלנים בהתקנת מערכות חסכוניות לחימום מים בכל הדירות. מערכות אלה כוללות מערכת סולארית, משאבת חום, דוד שמש או כל מערכת אחרת העומדת בתנאים המפורטים בתקנות - כולל מערכת שתפיק חשמל מאנרגיית רוח.

עד היום חימום מים בדירות בבנייני מגורים נעשה על ידי דוד שמש רק עבור הקומות העליונות, בעיקר בשל מחסור במקום על הגג. שאר הדירות בבניין נאלצו להשתמש בדוד חשמל הצורך כמויות אנרגיה גבוהות.
את השינוי קידם זאב בילסקי, יו"ר מטה הדיור הלאומי ויו"ר המועצה הארצית לתכנון ובנייה. ההערכות הן כי כתוצאה מהמהלך יוכל משק בית לחסוך כמחצית מעלות חימום המים שלו, ששקולה לכ-800 שקל בחשבון החשמל השנתי שלו. בנוסף, בחישוב כולל, עד שנת 2040 מדובר בחיסכון עתידי של כ-2.35 מיליארד שקל למשק החשמל, סכום המשקלל גם הפחתה של פליטת גזי החממה.
 
התקנות החדשות יגבירו את הפקת האנרגיה מאנרגיות מתחדשות; יעודדו התפתחות טכנולוגית וחדשנות בתחום המערכות בבניין; יקטינו את צריכת החשמל במשק; ויפחיתו את פליטת גזי חממה הנגרמת כתוצאה מצריכת חשמל. התקנות ייכנסו לתוקף בעוד 90 יום.
 
דה מרקר | אורה קורן | 1.12.19

מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy