פרסם אצלנו
צור קשר
יום רביעי 08.07.2020
המשרד להגנת הסביבה קנס את פז ב-906 אלף שקל
02/02/2020 20:28

המשרד להגנת הסביבה הטיל על חברת פז עיצום כספי של כ-906 אלף שקל, בגין זיהום אוויר ואי עמידה בתנאי הפעלת בית הזיקוק. כך נודע לכלכליסט. העיצום אמור להיות משולם תוך כחודש, ובמקביל לפרסם את הנתונים לציבור תוך ציון נסיבות הטלת העיצום.

 מדובר על אירוע מאפריל 2017 שבו הפסקת חשמל פתאומית גרמה לרצף נדיר של תקלות שבגינן נפלט עשן שחור מהלפיד (שסתום הביטחון של המפעל) במשך כשעה.  הכוונה להטיל עיצום כספי נולדה לפני כשלוש שנים ואף פורסמה בעבר במסגרת הדו"חות של פז, כאשר החברה מצידה ערערה על הכוונה. כאמור, הערעור נדחה מה שהוביל להטלת העיצום הכספי האמור.

עיון בתגובה שנשלחה לפז מטעם גורמי האכיפה מעלה שההחלטה להטיל את הקנס נולדה לאחר פליטת עשן שחור לפרק זמן של כשעה מבית הזיקוק, פעולה שמתוארת כהפרת תנאי הפליטה. "אין חולק כי נפלט עשן שחור ממקור הפליטה לפרק זמן של כשעה על כל המשמעויות הסביבתיות הנובעות מכך לרבות לאיכות האוויר", כותבים במשרד, ומחדדים ש"על פי גורמי המקצוע במשרד, עשן שחור מורכב מחומר מחלקיקים של חומר בעירה, ובמקרה דנן - מחלקיקים של תוצרי נפט - שנפלטו לאוויר כתוצאה משריפה לא שלמה. חלקיקים אלו, מפאת גודלם הזעיר, יכולים לחדור לעומק הריאות ולכלי הדם ולגרום למחלות שונות".
 
כלכליסט | ליאור גוטמן | 26.1.20

מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy