פרסם אצלנו
צור קשר
יום ראשון 12.07.2020
הלפיד באסדת לווייתן שוב הופעל; נובל אנרג'י: התרעת שווא
25/05/2020 22:11

בשעות הערב הופעל הלפיד והופסקה הזרמת הגז מהאסדה. נובל אנרג'י: מדובר בתקלה בגלאי - אספקת הגז תחודש בשעות הקרובות.

 חברת נובל אנרג'י מעדכנת הערב (שבת) כי "בהמשך להודעה על הפעלת לפיד הבטיחות באסדת לווייתן - בשל תקלה באחד מגלאי הגז על האסדה הופעלה התרעה בגין חשד לדליפה ובוצע נוהל חירום באסדה. מדובר בהתרעת שווא. כל מערכות הבטיחות על האסדה עובדות כשורה והפקת הגז הטבעי מלווייתן צפויה להתחדש בשעות הקרובות". 

הלפיד על אסדת הגז לווייתן הופעל כאמור הערב - ולא בפעם הראשונה בשנה האחרונה. משרד האנרגיה דיווח מוקדם יותר ש"לפני מספר דקות בוצעה באסדת לווייתן סגירת חירום של האסדה, והופעל הלפיד". מדובר בנוהל שבמסגרתו מתבצעת שריפה של גזים רעילים במקום שהם יתנדפו לאוויר ויזהמו את הסביבה. במשרד האנרגיה טענו הערב: ש"הדלקת הלפיד הינה אמצעי בטיחות ומונעת זיהום אוויר".  
 
סגירת האסדה אינה הראשונה שנרשמת השנה, ובשבועות האחרונים הלפיד שמוצב שם הופעל לא פעם. לגבי אספקת הגז לישראל אין הרעה והיא נשענת על מאגר תמר בשלב זה. ככל שהתקלה לא תתוקן בימים הקרובים, ייתכנו שיבושי אספקה גז למצרים וירדן. 
 
התקלה הנוכחית מגיעה בעקבות שורת תקלות שדווחו במהלך מרץ, אפריל ומאי. נובל אנרג'י מסרה מוקדם יותר: "בעקבות אירוע תפעולי באסדת לווייתן, הופסקה הפקת הגז באסדה ובהתאם לנוהלי הבטיחות של החברה הופעלו לפידי האסדה לצורך פינוי הגז באופן בטיחותי. המשמעות היא כי מן החוף נראית להבה. נובל אנרג'י עדכנה את כל הגורמים הרלוונטיים ופועלת לחידוש אספקת הגז בהקדם. יצויין כי לא צפויה השפעה סביבתית ביבשה ובחוף".
 
כלכליסט | ליאור גוטמן | 23.5.20
 

מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy