פרסם אצלנו
צור קשר
יום רביעי 12.08.2020
הממשלה אישרה חיפושי גז בשטח הימי במחלוקת עם לבנון
10/07/2020 17:42

הממשלה אישרה חיפושי גז באלון D (בלוק 72 לשעבר), שעלול להצית סכסוך עם לבנון. הבלוק יושב בצמוד לבלוק 9 של לבנון הידוע לשמצה. קריאת החלטת הערעור לגבי רישיון אלון D משנת 2017 חושפת כי הממשלה נמנעה במשך שנים לתת אישור חיפוש בגלל החשש מהתלקחות עם לבנון.

כעת, נראה כי המאמצים של ממשל טראמפ הולידו הסכם בשתיקה בין לבנון לישראל בהקשר זה. השאלה על מה ויתרה ישראל. במסמכי הערעור המדינה השחירה את כל המלל סביב הסכסוך עם לבנון.  

על פי פרסום,  שר האנרגיה, יובל שטייניץ, אישר יציאה להליך תחרותי להענקת רישיון לחיפושי גז טבעי ונפט בבלוק 72 (לשעבר אלון D), במים הטריטוריאליים של ישראל בגבול הצפוני. "בבדיקות מקדימות שבוצעו בעבר במאגר, זוהה בשטח הבלוק מאגר גז טבעי פוטנציאלי הדומה גיאולוגית למאגרי הגז הטבעי האחרים באזור, כגון כריש ותמר", נכתב בפרסום. 
 
לצד אלון D, ישנו גם אלון F, שני בלוקים סמוכים היושבים בבסיס הסכסוך הימי בין המדינות. על פי פרסום של הdailystar לבנון אמורה להתחיל חיפושים בבלוק 9 בסוף שנה זו. את החיפושים תעשה חברת Total הצרפתית עבור ממשלת לבנון. "טוטאל צריכה להשלים את קידוחיה של הבאר בבלוק 9 לפני סוף מאי 2021," אמר צ'בט לשינואה בראיון לאתר חדשות סיני. "טוטאל כבר קדחה באר בבלוק 4 מוקדם יותר השנה, אך היא לא מצאה מאגרי אבן חול כמו אלו שנמצאו בישראל ובקפריסין."
 
ISRAELDEFENSE | עמי רוחקס דומבה | 28.6.20

מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy