פרסם אצלנו
צור קשר
יום רביעי 12.08.2020
ראש המטה לשעבר של שטייניץ, סיוון דטאוקר, מועמדת לתפקיד יו"ר רשות החשמל
10/07/2020 18:03

היו"ר הנוכחי, אסף אילת, עוזב אחרי 4 שנים. עוד במועמדים להחליפו, עדי חכמון, שאחראית על תחומי התשתיות והאנרגיה באגף התקציבים באוצר וערן ניתן, לשעבר בכיר באגף

יו"ר רשות החשמל אסף אילת צפוי לסיים את תפקידו בסוף החודש, וועדת האיתור לתפקיד שפועלת במשרד האנרגיה אמורה לקבוע מי ייכנס לנעליו. 

רשות החשמל היא הרגולטור הישיר של כלל יצרני החשמל במשק, והיא הזרוע הביצועית של משרד האנרגיה לגיבוש מבנה משק החשמל הישראלי, פרט לקביעת תעריפי החשמל שם הרשות אוטונומית בהתנהלותה ואינה כפולה לאף שר.  
 
אילת הודיע על עזיבתו לפני כחודש , לאחר שהשלים ארבע שנים מתוך חמש בתפקידו.  אחד השמות להחליפו שעלו אז היה ערן ניתן, לשעבר בכיר באגף התקציבים.  
 
בימים האחרונה עלה שמה של סגנית ראש אגף התקציבים באוצר, עדי חכמון, שאחראית על תחומי התשתיות והאנרגיה באגף, שיש לה ניסיון רב בתחום כאחת הבכירים באוצר שליוו את הרפורמה בחברת החשמל. אולם מבדיקת כלכליסט עולה שחכמון כלל לא ניגשה למכרז והנושא כלל לא על הפרק.
 
שם נוסף שעלה הוא סיוון דטאוקר, מי ששימשה כראש המטה של שר האנרגיה יובל שטייניץ עד לפני כ-3 שנים. דטאוקר מלווה את שטייניץ מאז שכיהן כשר האוצר בעשור הקודם, ובשנים האחרונות היא משמשת כסמנכ"ל פיתוח עסקי ורגולציה של חברת GETT. דטאוקר סירבה להתייחס לידיעה.
 
אחד האתגרים הענקיים של רשות החשמל בכהונת היו"ר החדש תהיה גיבוש מערכת סחר לחשמל תחת מציאות של שוק חשמל מבוזר, במסגרתו מספר שחקנים רב מייצר חשמל למערכת כאשר הלקוחות יוכלו לנייד את עצמם בין ספק לספק תוך השגת תעריף חשמל זול ככל שניתן.
 
עוד בתוכניות הרשות - יישום התוכנית של שר האנרגיה להכפיל פי שלושה את היקף ייצור החשמל ממתקנים סולאריים עד לסוף העשור הנוכחי. 
 
כלכליסט | ליאור גוטמן | 21.6.20

מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy