פרסם אצלנו
צור קשר
יום רביעי 28.10.2020
תשובה מוכר את האחזקות בדלק תמלוגים ב-46 מיליון שקל
21/09/2020 15:28

המכירה מגלמת פרמיה של 30% ביחס למחיר המניה בנעילת המסחר בסופ"ש ■ מניית דלק תמלוגים נפלה בכ-50% מתחילת השנה ■ הרוכשת בעסקה היא קרן תשתיות של מרים גז, בכירה בבנק הפועלים לשעבר

קבוצת דלק בשליטתו של יצחק תשובה ממשיכה במימוש נכסים ברקע לצרכיה התזרימיים. דלק דיווחה הבוקר (א') כי תמכור את אחזקותיה (39.3%) בדלק תמלוגים בכ-46 מיליון שקל – פרמיה של כ-30% מעל מחיר נעילת המניה ביום חמישי האחרון. מניית דלק תמלוגים נפלה בכ-50% מתחילת השנה, והחברה נסחרת לפי שווי של כ-90 מיליון שקל בלבד, ברקע להרעה במצבו העסקי של מאגר תמר.

הרוכשת בעסקה היא קרן תשתיות פרטית של מרים גז, בכירה בבנק הפועלים לשעבר. ככל הידוע, בקרן מושקעים בין היתר ג'ורג' חורש, יבואן טויוטה בישראל, והאחים וייל, ממייסדי אסם. הקרן גייסה כ-150 מיליון שקל. חורש, ביחד עם קבוצת משקיעים (שאינם דבוקת שליטה), רכש באחרונה את מניות השליטה בכהן פיתוח – החברה הבת של קבוצת דלק - בכ-207 מיליון שקל. גם כהן פיתוח מחזיקה בזכות לחלק מהתמלוגים ממאגר תמר (לצד חברות מקבוצת דלק), כך שחורש כבר ערך בדיקות מקדמיות לביצוע העסקה. 
העסקה הנוכחית תתבצע בשני שלבים: בשלב הראשון תרכוש הקרן 12.3% מהון המניות של דלק תמלוגים במחיר מניה של 5.75 שקלים – ובתמורה לכ-14 מיליון שקל. בשלב השני, הרוכשת תפרסם הצעת רכש מיוחדת לרכישת לפחות עוד 33% ממניות דלק תמלוגים, כך ששיעור האחזקה של הקרן יגיע או יעבור 45%. המחיר בהצעת הרכש ייעשה לפי שיקול הדעת של הרוכשת – אך הוא כולל מחיר מינימום. ככל שהרוכשת תרכוש את כלל מניות דלק תמלוגים מתשובה, קבוצת דלק תקבל תמורה נוספת של כ-32 מיליון שקל.
דלק תמלוגים היא חברת ייעודית שהקימה בעבר קבוצת דלק לרכישת התמלוגים ממאגר תמר. החברה מקבלת נתח קבוע מהתמלוגים שלהם זכאית דלק אנרגיה – החברה הבת של קבוצת דלק. דלק תמלוגים הונפקה בבורסה ב-2017 לפי שווי פעילות (חוב ואקוויטי, שגויסו במסגרת ההנפקה) של כ–560 מיליון שקל. מאז הגיוס נפלה מניית דלק תמלוגים בכ-55%. בין המשקיעים בחברה: קרנות המורים והגננות, קופות הגמל של הפניקס וביטוחי המנהלים של מגדל. את יתרת הזכות לתמלוגים (25% מכלל התמלוגים) מכרה דלק ב-2019 לקרנות המורים והגננות בתמורה לכ-53 מיליון דולר.
 
דה מרקר | ערן אזרן | 13.9.20

מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy