פרסם אצלנו
צור קשר
יום שבת 16.01.2021
מנכ"ל פולקסווגן: "בחירה בביידן תתאים למטרות שלנו לייצר מכוניות חשמליות"
12/11/2020 17:57

בהתבטאות יוצאת דופן אמר הרברט דיס לבלומברג כי "תכניתה של המפלגה הדמוקרטית תתאים יותר לאסטרטגיה של פולקסווגן ללחימה בשינוי אקלים ומעבר לאנרגיה ירוקה". עמדה זו מנוגדת לתמיכה השקטה של רוב יצרניות הרכב בטראמפ שמדיניותו מעודדת שימוש בבנזין

גורלה של תעשיית הרכב העולמית תלוי במידה רבה בזהותו של נשיא ארה"ב הנבחר, כאשר החלוקה ברורה: טראמפ תומך בכל מה שזולל בנזין ואילו ביידן תומך במה שניזון משקע חשמל, ועם זאת כבר כעת ניתן לשמוע קולות ראשונים בתעשיית הרכב העולמית אשר מצהירים באופן חריג כי ביידן עדיף לתעשיית הרכב.  

כך בהתבטאות נדירה ציין הרברט דיס מנכ"ל פולקסווגן העולמית בראיון לבלומברג כי "ככל הנראה בחירה בביידן תתאים למטרותיה של פולקסווגן לייצר מכוניות חשמליות". לדברי דיס: "תכנית של המפלגה הדמוקרטית תתאים יותר לאסטרטגיה העולמית של קבוצת פולקסווגן ללחימה בשינויי אקלים ובמעבר לאנרגיה ירוקה". כמובן, לאחר שניות ספורות הוסיף דיס כי: "אנו נמצאים בעיצומה של מערכת יחסים אשר מבוססת על אמון עם ממשל טראמפ ועם הממשלה ועשינו רבות כדי לתרום לבניית אמריקה". הצהרתו הקצרה והלאקונית של דיס טומנת בחובה הרבה יותר מהתייחסות קצרה לסיכוייה של פולקסווגן לייצר מכונית חשמלית. הממשל האמריקאי הפך לפני כחמש שנים לאחד מבעלי החוב הגדולים ביותר של פולקסווגן העולמית, זאת לנוכח העובדה שארה"ב דרשה מפולקסווגן את הפיצויים המשמעותיים ביותר בגין פרשת דיזלגייט.
במסגרת זו התחייבה פולקסווגן לבנות בארה"ב מפעלים ליצור רכב חשמלי (טרם התרחש) וכמובן גם לפצות את לקוחותיה במאות מיליוני דולרים. ארה"ב נחשבת למחמירה ביותר בנושא דיזלגייט ופולקסווגן עמלה במשך שנים "להוכיח" לממשל האמריקאי כי כוונותיה מתמקדות בייצור של מכוניות חשמליות.
 
כלכליסט | תומר הדר | 6.11.20

מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy