פרסם אצלנו
צור קשר
יום שלישי 09.08.2022
שברון תאפשר לשותפות המחזיקות בתמר למכור גז בנפרד
10/02/2021 13:55

פריצת דרך בשוק הגז: הממונה על התחרות מיכל הלפרין פרסמה להערות הציבור צו מוסכם שנחתם ע"י שברון, לפיו החברה תכבד דרישות מכר של כל אחת משש החברות המחזיקות במאגר תמר, ללא צורך בהסכמת החברות האחרות; בנוסף, שברון וחברת החשמל חתמו על הסכם פשרה - שבעקבותיו האחרונה תחסוך כ-100 מיליון שקל

פריצת דרך משמעותית בתחרות במשק הגז: חברת שברון (לשעבר נובל אנרג'י), שמפעילה את מאגר תמר, התחייבה לכבד דרישות מכר בנפרד של כל אחת מ-6 המחזיקות בתמר, ללא צורך בהסכמה של שאר המחזיקות בה. 

משמעות המהלך הוא פתיחה ראשונה מסוגה של שוק הגז לתחרות, כך שמאגר תמר יהפוך למעשה לשישה ספקי משנה חדשים, שם כל אחד מוכר באיזה רף שהוא רוצה ומבלי לבקש רשות מאף אחד.
 
הממונה על התחרות מיכל הלפרין פרסמה הבוקר להערות הציבור צו מוסכם שנחתם ע"י חברת שברון-נובל אמש, ובמסגרתו מעוגנות ההתחייבויות הללו.
 
כמו כן, אתמול חתמו המחזיקות בתמר על הסכם מכר בנפרד ממאגר תמר. בנוסף הגיעה שברון-נובל להסכם פשרה עם חברת חשמל לרכישת גז ממאגר תמר. מנגד הדיונים על הקדמת פתיחת החוזה הישן של חברת החשמל מיולי 2021 לרבעון הראשון של השנה – ירדו מהפרק. בהודעה שפרסמה הממונה על התחרות נאמר כי הצו המוסכם וההסכמים שנחתמו לצרכי הצו המוסכם מסדירים את הנזק הנטען לחברת חשמל וכוללים שיפור משמעותי במבנה התחרות בשוק הגז הטבעי בישראל מכאן והלאה.
 
כלכליסט | ענת רואה | 31.1.21

מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy