פרסם אצלנו
צור קשר
יום רביעי 01.12.2021
ועדת המינויים פסלה את מינוי אמי פלמור לתפקיד יו"ר חברת החשמל
11/11/2021 22:02

מנכ"לית משרד המשפטים לשעבר היתה המועמדת לתפקיד מטעמם של שרת האנרגיה קארין אלהרר ושר האוצר אביגדור ליברמן; פסילתה תואמת את ההערכות המוקדמות בקרב גורמים שונים, שהתחזקו אחרי שהוועדה החליטה לפסול את עמיר פרץ - מועמד שר הביטחון בני גנץ - מלכהן בתפקיד יו"ר התעשייה האווירית

 ועדת המינויים, בראשות השופטת בלהה גילאור, החליטה היום (ג') לא להמליץ על אמי פלמור לתפקיד יו"ר דירקטוריון חברת החשמל. פלמור היתה המועמדת לתפקיד מטעמם של שרת האנרגיה קארין אלהרר ושר האוצר אביגדור ליברמן.

ההחלטה תואמת את ההערכות המוקדמות בקרב גורמים שונים, שהתחזקו מאוד אחרי שהוועדה החליטה לפסול את עמיר פרץ - המועמד מטעם שר הביטחון בני גנץ - מלכהן בתפקיד יו"ר התעשייה האווירית.
בשלב זה לא התפרסמה החלטת הוועדה במלואה, אך ל"כלכליסט" נודע כי אנשיה לא השתכנעו שלפלמור, מנכ"לית משרד המשפטים לשעבר, יש את הניסיון העסקי הרלוונטי. בנוסף לא ברור מה החליטה הוועדה בנוגע לשאלה אם פלמור היתה עוברת את נבחרת הדירקטורים או לא - שאלה שעמדה במוקד המחלוקת בין רשות החברות לבין נציגי משרד המשפטים.
נבחרת הדירקטורים היא מאגר ממשלתי של דירקטורים שהוקם ב-2013. הנכנסים למאגר עוברים מסלול שוויוני, פומבי ותחרותי. הנבחרת הוקמה כדי למנוע מינויים פסולים בחברות הממשלתיות, ולהגדיל את הסיכוי למצוא את המועמדים הטובים ביותר לניהול החברות הממשלתיות.
כיום יש שבעה מסלולי ניקוד בנבחרת הדירקטורים: פרופיל ניהולי בכיר, פרופיל פיננסי, פרופיל משפטי, פרופיל ביטחוני, פרופיל תשתיות, פרופיל חברתי ופרופיל טכנולוגיה וחדשנות שנוסף ב-2017. במאגרים האחרונים הפרופיל הניהולי כלל גם מנהלים מהמגזר הציבורי וגם מהמגזר העסקי - אך לקראת המאגר הבא הוחלט לפצל ולייצר מסלול ייחודי לבעלי תפקיד ניהולי במגזר הציבורי - מה שעשוי, או היה אמור, לשחק לידיה של פלמור.
ליברמן ואלהרר הכריזו על מינויה של פלמור לתפקיד יו"ר חברת החשמל לפני שלושה חודשים, אלא שההכרזה נתקלה בחוות הדעת של דינה זילבר, לשעבר המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, שקבעה כי מינוי של מי שאינו חבר בנבחרת ולא היה מתקבל אליה - אפשרי רק במקרים חריגים במיוחד.
 
כלכליסט | שלמה טייטלבאום | 2.11.21

מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy