פרסם אצלנו
צור קשר
יום חמישי 01.06.2023
מנכ"ל אנרג'יאן: "חייבים להקטין את התלות באנרגיה מרוסיה"
01/04/2022 11:50

לדברי מתיוס ריגס, אתגר נוסף ולא פחות חשוב הוא "להפחית את העלויות של האנרגיה כתוצאה מלחצי האינפלציה". ריגס קרא לחברות וליזמים להציע טכנולוגיות למניעת תאונות בענף קידוחי הגז ולצמצום פליטות פחמן דו-חמצני

 "העולם השתנה, בשנה שעברה כולם דיברו על ESG (ראשי תיבות של חברה, סביבה, ממשל. מושג שמתייחס להשקעה אחראית, מ"א) ואילו הדבר הכי חשוב כיום עבורנו הוא אבטחת האספקה של אנרגיה במחיר ראוי במדינות שבהן אנחנו פועלים - כמו יוון, איטליה, מצרים וישראל" - כך, ממשרדו ברחוב בייקר בלונדון, אומר ל"כלכליסט" מתיוס ריגס, מנכ"ל חברת חיפושי הנפט והגז אנרג'יאן, לרגל וועידת Mind The Tech הנערכת בעיר. "האתגר הגדול שלנו הוא להקטין את התלות באנרגיה מרוסיה ואתגר נוסף ושווה הוא להפחית את העלויות של האנרגיה כתוצאה מלחצי האינפלציה. כיום יש אנשים שלא יכולים לשלם על גז ודלק לרכב. זה לא אומר שצריכים להפסיק לדבר על מעבר לאנרגיה נקייה, אבל צריכים להיות ריאליים ולעשות את המעבר בדרך נאותה וצודקת לכל הנוגעים בדבר".

ריגס מוסיף: "אנחנו כבר היום במצב שאנשים לא יכולים לשלם על גז לחימום הבית. תמיד מדברים על אנשים שקונים מכוניות חשמליות ומודעים סביבתית, אבל יש 8 מיליארד אנשים שיש להם פחות גישה לאנרגיה במחיר סביר. 80% מהאוכלוסייה בעולם לא היתה על מטוס מעולם. מה שעבור הרבה אנשים הוא מעשה בסיסי, יש אחרים שלא הגיעו אליו מעולם. יש לנו מחויבות, ולתעשיית האנרגיה והגז בפרט, לספק אנרגיה שצריכה להיות בת קיימא אבל גם זמינה ובמחיר שווה לכל נפש. אנחנו צריכים לענות לצרכים של כל האנשים ולא רק לאילו שיש להם".
כאשר נשאל ריגס על נושא החדשנות והטכנולוגיה הוא אמר שהוא מופתע עד כמה אנשים לא חשים שהתעשייה שלו היא בליבה של עולם זה: "התעשייה שלנו היא בעלת הטכנולוגיה המתקדמת ביותר אחרי תעשיית התעופה. תמיד אנשים חושבים שטכנולוגיה היא רק של דברים קטנים כמו שבבים וטלפונים חכמים, אצלנו זה חדשנות ברמת ההנדסה שמאפשרת לנו לפעול במים עמוקים כמו בישראל ולקדוח בארות בעומק שלא יכולנו בעבר.
 
כלכליסט | מאיר אורבך | 23.3.22

מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy