פרסם אצלנו
צור קשר
יום חמישי 01.06.2023
לקראת חתימת ההסכם עם לבנון: משרד האנרגיה אישר את תחילת הפקת הגז ממאגר כריש
29/10/2022 20:13

ההיתר התקבל יומיים לפני החתימה הצפויה על ההסכם בין ישראל ללבנון על הקו הימי בין המדינות • במשרד האנרגיה נאמר: "החיבור מחזק את ישראל כספקית משמעותית של גז טבעי, ויאפשר להגדיל את ייצוא הגז הטבעי למצרים ולירדן"

 משרד האנרגיה העניק היום אישור להתחיל להפיק גז טבעי ממאגר כריש. עם קבלת ההיתר, יכולה כעת בעלת הזיכיון במאגר, חברת אנרג'יאן, להתחיל בהוצאת הגז מבטן האדמה. כריש יהיה מאגר הגז הגדול השלישי שמתחבר למשק, אחרי תמר ולוויתן.

ההיתר התקבל יומיים לפני החתימה הצפויה על ההסכם בין ישראל ללבנון על הקו הימי בין המדינות. כזכור, חיזבאללה ביקש לאיים בחודשים האחרונים על מאגר כריש, שנמצא בסמוך לגבול הצפוני של המים הכלכליים של מדינת ישראל.
במשרד האנרגיה הדגישו את המשמעות של חיבור האסדה החדשה בעיקר עבור המדינות השכנות לישראל: "החיבור מחזק את ישראל כספקית משמעותית של גז טבעי, ויאפשר להגדיל את ייצוא הגז הטבעי למצרים ולירדן, ומשם למדינות נוספות באירופה הזקוקות למקור גז טבעי נוסף בעקבות משבר האנרגיה העולמי". נכתב בהודעת המשרד. עוד צויין כי "צעד זה מסייע לישראל ולמדינות כמו מצרים וירדן להפחית את השימוש בדלקים מזהמים כמו פחם ונפט, ומוריד באופן דרמטי את זיהום האוויר".
 
גלובס | אורן דורי | 25.10.22

מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy