פרסם אצלנו
צור קשר
יום חמישי 01.06.2023
לקראת הנפקת פעילות האנרגיה הירוקה בפולין: תש"י הגישה התשקיף של זאפירוס
07/02/2023 14:14

קרן ההשקעות שואפת להנפיק את חברת האנרגיה המתחדשת בפולין לפי שווי של 1-1.5 מיליארד שקל. תש"י נכנסה לפעילות בפולין ב־2018, ומפעילה חוות רוח ושמש שמכניסות עשרות מיליוני יורו בשנה

 ההתעוררות של תחום האנרגיה הירוקה, רגיעה מסויימת שמסתמנת בשווקים וההנפקה של אנלייט הצפויה בנאסד"ק מעוררים לחיים גם תוכניות הנפקה של חברות ישראליות נוספות בתחום.

ל"כלכליסט" נודע כי חברת זאפירוס, המרכזת את תחום אנרגיית הרוח של קרן תשתיות ישראל (תש"י) בפולין, הגישה תשקיף הנפקה לרשות ני"ע, והיא צפויה לצאת בשבועות הקרובים לרוד שואו לקראת ההנפקה.
לידר ופועלים איביאיי נבחרו להוביל את ההנפקה ואליהם צורפו בימים האחרונים לאומי פרטנרס חיתום ומנורה חיתום. השווי המבוקש בהנפקה עומד על 1-1.5 מליארד שקל.
ב־2018 נכנסה תש"י לפעילות בשוק האנרגיה החליפית בפולין כשזכתה בחוזה ענק במכרז לאספקת 220 מגה־וואט מאנרגיית רוח לרשת החשמל במדינה. הזכייה היתה דרך חברת משב אנרגיה שהקימה תש"י, ואשר קרן הליוס החזיקה ב־15% ממניותיה. תש"י דיווחה אז למשקיעים שעלות הפרויקט היא 300 מיליון יורו וכי 70% מהעלות תמומן בידי בנקים זרים. הפרויקט, שהוא הגדול ביותר מסוגו בפולין ואחד הגדולים באירופה, כולל חווה של 81 טורבינות.
מאז פיתחה החברה צבר פרויקטים של חוות רוח ושמש בהיקף של יותר מ־1 גיגה־ואט. הפרויקט העיקרי שלה, שבו זכתה במכרז ב־2018, הוא פרויקט הרוח של Potęgowo בצפון מערב פולין. מלבד הפרויקטים המבצעיים שלה לחברה פרויקטים של 237 מגה־וואט נוספים בבנייה והשאר נמצאים בשלבי תכנון. 
 
כלכליסט | גולן חזני | 24.1.23

מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy