פרסם אצלנו
צור קשר
יום שני 26.02.2024
האוצר: ללא הטלת מס נסועה על רכבים חשמליים, הגודש בכבישים רק יגדל
08/03/2023 15:12

דו"ח האוצר בנושא הרכבים החשמליים חושף כי המס הנמוך שמשולם עליהם היום - כ-50% פחות מרכבי בנזין, אמנם תורם רבות למאבק בזיהום האוויר, אך יגרום לגידול אדיר של מספר המכוניות. האוצר סבור יש להוסיף ולמסות את בעלי המכוניות על גודש, תאונות ועוד

 המכוניות החשמליות נכנסו לישראל במהירות גבוהה מהצפוי, זו בשורה טובה לזיהום האוויר ולנזקי הרעש, אך מכיוון שנכון להיום רכבים חשמליים כמעט ולא ממוסים, הרי שהמעבר לרכבים חשמליים עשוי להביא לעלייה בגודש בכבישים, בתאונות הדרכים, בתפיסת שטחי חניה, וכמובן לירידה בהכנסות המדינה. כך עולה מדו"ח משרד האוצר בנושא הרכב החשמלי. באוצר מעריכים כי "תחת הנחות סבירות, נקבל גידול של כ-15% לעומת המצב כיום. המשמעות היא שאם ב-2030 30% מהרכבים יהיו חשמליים, יהיה גידול של 5% נוספים בכמות הרכבים על הכביש, מעבר לגידול הטבעי" - זאת מכיוון שהנסיעה ברכב חשמלי זולה יותר מדלק, וגם ממוסה פחות מאשר נסיעה ברכב בנזין.

כלכלני האוצר חוזרים ליסודות התאורטיים של עולם המיסוי ומסבירים כי המיסוי הרב שמוטל כיום על עולם הרכב נועד לתמחר את ההשפעות החיצוניות השליליות של השימוש בכלי רכב. בשונה מהסברה הרווחת הנזק שנגרם לחברה בגין שימוש ברכבים הוא לא רק זיהום האוויר, אלא גם, ובעיקר, גודש בכבישים, תאונות דרכים, ותפיסת שטחי חניה. נזקים אלו קיימים במידה זהה ברכבים חשמליים. לפי חישוב האוצר, שהם מאריכים לבססו, העלות לחברה לכל 100 קילומטר ממוצעים של נסועה היא 61.8 שקל במקרה של רכב בנזין, ו-59.2 שקל ברכב חשמלי. פער של 2.6 שקל בלבד.
 
כלכליסט | תומר הדר ושלמה טייטלבאום | 22.2.23

מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy