עיתון מספר 274  
 

נפט וגז ישראל הציעה לייצא גז להודו; שר האוצר יובל שטייניץ הציע לממשלה ההודית במהלך ביקורו במדינה הגדולה בשבוע שעבר כי ישראל תייצא גז טבעי למדינה, כך מדווח הבוקר (ב') The Times Of India".
  מדוברות משרד האוצר מסרו כי "ההודים הודיעו על כוונתם ללמוד על הנושא וייתכן שישלחו בקרוב משלחת שתפגש עם בכירים במשרד רה"מ, משרד האוצר ומשרד האנרגיה והמים". עוד הוסיפו כי במהלך הביקור בהודו הושגו הבנות לגבי הסכם סחר חופשי ישראל-הודו עד ספטמבר 2012, הקמת מכשירים ממשלתיים משותפים לעידוד מחקר ופיתוח בתחומי הטכנולוגיה החקלאית והייטק ותוכנית להבאת 100 דוקטורנטים מהודו לאוניברסיטאות ומכוני מחקר בישראל.

להרחבה>>


 בזן, כיל וחברה לישראל האריכו את האופציה לרכישת גז מ-EMG
  בזן תודיע ל-EMG בתוך שבועיים אם ברצונה לרכוש ממנה עוד 1.5 BCM של גז טבעי, מעבר לכמות של 1.4 BCM שנקבעה בהסכם בין שתי החברות ב-2010

להרחבה>>


 נובל אנרג'י, השותף האמריקני ומי שאחראית על תפעול הקידוח, פרסמה היום (ב') עדכון ראשוני על רזרבות של 17 TCF (טריליון רגל מעוקב) במאגר הגז, לעומת 16 TCF בעדכון הקודם. זמן קצר לאחר מכן הוציאו השותפות בישראל הודעת הבהרה: "הפרסום של נובל לא על דעתנו".
  "הנתונים שהציגה נובל לא הוכנו על פי כללי המערכת לניהול משאבי פטרוליום (SPE-PRMS), אינם בהתאם להנחיית הגילוי בנוגע לפעילות חיפושי נפט וגז שפורסמה על ידי רשות ני"ע והם אינם על דעת השותפות, הנהלתה או בעלי השליטה בה", כתבה רציו בהודעה לבורסה, הודעה דומה לזו של דלק קידוחים ואבנר.

להרחבה>>


 מימן מבקש דחייה של שנתיים בפירעון אג"ח אמפל
  לאמפל חובות של 1.1 מיליארד שקל לבעלי האג"ח ■ הפיצוצים בצינור הגז המצרי פגעו באחזקתה המרכזית - ספקית הגז המצרית EMG

להרחבה>>


 החברה לישראל כבר לא מתעניינת בגז הפוטנציאלי של הכשרה אנרגיה
  בחודשים האחרונים התנהל משא ומתן בין הצדדים והפסקתו מנומקת בבכך שה"צדדים לא הגיעו להסכמות במספר נושאים"

להרחבה>>


 סינופק הסינית מנסה לרכוש תמורת 2.7 מיליארד יורו נתח בחברת האנרגיה הספרדית RESPOL.
  חברת בנייה ספרדית המחזיקה 20% מרספול נקלעה לקשיים ומציעה למכור את חלקה.המכירה צריכה להתבצע עד מחר,רביעי.

להרחבה>>


 .13 הרוגים ועוד 14 נעדרים בהתהפכות אסדת קידוח רוסית במי הקרח של חצי האי סאכאלין בין סיביר לאסיה
  האסדה טבעה תוך 20 דקות באזור בו עומק הים הוא 1,000 מטר.גובה הגלים היה 5 מטרים.הבדיקה הראשונית העלתה כי האסון אירע בגלל תנאי הסערה שהיתה במקום לפני ארבעה ימים.

להרחבה>>


 שר האנרגיה רוצה שרק פוליטיקאים יקבעו בנושאי אנרגיה ולא מקצוענים
  הציבור שוכח להפגין מול ביתו של לנדאו כאשר הוא מדרדר את המדינה עשור לאחור

להרחבה>>


 סודאן רוצה סיוע ישראלי ביצוא הנפט והגז
  מאחרי הביקור תכנית לזיכונות לחיפוש נפט וגז לגורמים ישראלים.כאשר יתגלו רזרבות כלכליות יונח צינור לנמל בים האדום ומשם יובל הנפט או הגז לאילת

להרחבה>>


 להלן תגובתה של אלה פריד, אנליסטית לאומי שוקי הון, לפרסום הערכה ראשונית של קידוח לוויתן 3 שפורסמה ע"י נובל אמש:
  הודעת נובל, אשר הביאה להפסקת מסחר בחברות השותפות בלוויתן לא הוכנה על-פי הכללים המקובלים לניהול משאבי פטרוליום (SPE-PRMS ), והיא בעיקר מעניקה אישור איכותני וכמותי להערכות הקודמות שדיברו על Gross Mean Resource של כ-16 TCF.

להרחבה>>


 תפוקת הנפט והגז עולה בהתמדה ותוביל לעודפים ב-2012
  יחידת המודיעין של השבועון הבריטי אקונומיסט מגישה סקירת מחירי סחורות בשנה הקרובה

להרחבה>>


 6 חברות האנרגיה המומלצות על ידי קרן ברקליס
  במקום הרביעי: 4. נובל אנרג'י ( 91.92 +4.72% ) . החברה ידועה כמעט לכל משקיע ישראלי עקב פעילותה האינטנסיבית בשטח הימי של ישראל ביחד עם קבוצת דלק, ישראמקו ורציו. כלכלני ברקליס מציבים מחיר יעד של 123 דולר למניה, לעומת מחיר נוכחי של 87.78 דולר. בברקליס מאמינים שלחברה יש את פוטנציאל הצמיחה הגבוה ביותר מבין חברות האנרגיה.

להרחבה>>


 משרד האנרגיה והמים (שמו החדש של משרד התשתיות) פנה היום לחברות הדלק וביקש לקבל את התייחסותן להטלת פיקוח על מרווח השיווק במכירת סולר לתחבורה בתחנות הדלק.
  לא ברור עד כמה יתנגדו חברות הדלק להטלת הפיקוח, שכן בצד הגבלת מרווח השיווק יש לו יתרונות פוטנציאליים עבורן. למרות הפרסומים הרבים אודות הטלת פיקוח על הסולר לאחרונה, לא נשמעו עד כה התנגדויות פומביות מצד חברות הדלק למהלך.

להרחבה>>חשמל ותשתיות  חברת שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת, מקבוצת אריסון, זכתה במכרז של נמל אשדוד לאספקת חשמל פרטי בהיקף משוער של 170 מיליון שקל
  נמל אשדוד צורך מדי שנה 30-35 מגה-ואט (בהספקים משתנים), בהיקף כספי של כ-15 מיליון שקל בשנה. לפי הערכות, עשוי המכרז לחסוך לנמל 7%-10% מהוצאות החשמל השנתיות.

להרחבה>>


 החברה לישראל הודיעה היום לבורסה, שהחברה הנכדה שלה, חברת אינקיה, זכתה במכרז נוסף בפרו לאספקת חשמל למשך 10 שנים ביהקף של 200 מגהוואט החל משנת 2018.
  בהודעה של החברה לבורסה נאמר שההיקף השנתי של המכרז עומד על 70 מיליון דולר, כלומר היקף המכרז הכללי עומד על 700 מיליון דולר. הזכייה במכרז, תאפשר לאינקיה להתקדם בסגירה הפיננסית של עסקת הקמת תחנת הכוח בפרו שעם השלמת בנייתה תפיק 500 מגוואט, בעלות השקעה מתוכננת של כ-900 מיליון דולר.

להרחבה>>


 ענקית הדשנים הקנדית פוטאש מנהלת מגעים להגדלת אחזקותיה בחברת הדשנים הישראלית כיל . פוטאש הגישה בקשה למשרד האוצר כדי שזה יאשר לה להגדיל את אחזקותיה לשיעור של עד 25% ממניות כיל
  כדי לעלות לשיעור אחזקה של 14% ומעלה, צריכה פוטאש לקבל את אישור המדינה. מכיוון שכיל היא חברה אסטרטגית למדינה, המחזיקה באוצרות הטבע שלה, ניתנה למדינת ישראל, בעת הפרטת כיל, מניית זהב, המקנה למדינה זכויות שונות.

להרחבה>>


 כיל השקיעה בשלוש השנים האחרונות מעל למיליארד ₪ באיכות הסביבה.
  החברה מפרסמת דוח אחריות תאגידית לשנת 2010. הדו"ח התאגידי מפורסם על ידי כיל באופן וולנטרי בהתאם לתקנות ה- GRI. הדוח כולל לראשונה באופן מרוכז דיווח על מכלול פעילויות חברות כיל בארץ ובחו"ל, והתייחסות לביצועים הסביבתיים, החברתיים והכלכליים של כיל בשנת 2010. הדו"ח נועד לחזק את הקשר והדיאלוג שבין כיל לבין מחזיקי העניין בה בתחומי הקהילה והסביבה.

להרחבה>>


 תחזית הדירוג השלילית משקפת את הערכתנו שייווצר לחץ רגולטורי להורדת מחירים שיבוא לידי ביטוי בטווח הקרוב בשחיקת
  חברת המידרוג סטנדרט אנד פורס-מעלות חוששת מלחץ רגולטורי שישחוק את הרווחיות של משאב.

להרחבה>>שונות ישראל תוביל וועדת תקינה בין-לאומית החדשה
  • פרויקט האנרגיה הינו חדש יחסית ולמרות זאת, ישראל נחלה הצלחה וזכתה לראשונה, להוביל וועדה טכנית בין-לאומית

להרחבה>>


 ראש ממשלת סין Wen Jiabao שהוא הקובע בכל נושאי הכלכלה ישתתף בכנס אנרגיות העתיד באבו דאהבי ב-16 לינואר.
  השתתפותו של Wen שיישא את הנאום המרכזי בנכס נחשבת כהודעה של סין בחשיבות שהיא רואה בפיתוח אנרגיות מתחדשות ובחיזוק מעמדה כצרכנית דלקים מאזור המפרץ הפרסי

להרחבה>>


 תכנית רכישה עצמית של איגרות חוב מסדרות א'-ד' בהיקף של עד 50 מיליון שקל
  מימון רכישת האג"ח יתבצע באמצעות תזרים המזומנים של החברה מפעילותה השוטפת או באמצעות הלוואות בנקאיות קצרות מועד. תכנית הרכישה תקפה עד סוף שנת 2012, במסגרתה תבצע החברה, אם בכלל, רכישות על פי שיקולה.

להרחבה>>


 ח'אמנאי נגד אחמדי-נז'אד
  מכון המחקר ממר"י מפרסם מחקר בן שלושה חלקים המנתחים את הקרע בהנהגת איראן.המכון משקף את עמדות משרד הביטחון והוא אחד מכלי המעקב החשובים בעולם למה שקורה בעולם האיסלאמי.

להרחבה>>


 לכסיקון לאחריות תאגידית
  לכסיקון לאחריות תאגידית המתפרסם באתר מעלה

להרחבה>>


 תחנות דלק שמכרו דלק לא תקין
  רשימת תחנות הדלק שמכרו דלק לא תקין המתפרסמת כחוק על ידי משרד התשתיות-מעודכנת ל-7 ב-יולי 2014

להרחבה>>


 מידות,שווי-ערך ומחירים
  main energy measures&equivalents -מהיום באתר חדשות-האנרגיה.

להרחבה>>


 תגובות והערות של קוראי האתר והניוזלטר
  תגובות והערות של קוראים מזוהים בשמם ועם כתובת דוא"ל או טלפון

להרחבה>>


 מידע על האתר חדשות האנרגיה ומפעיליו
  האתר והניוזלטר "חדשות האנרגיה"מדווחים על הקורה בתחומי האנרגיה הפוסילית והמתחדשת בארץ ובעולם.בנוסף לחדשות מגיש האתר סקירות רקע מעמיקות,ראיונות עם אישי מפתח בתחום האנרגיה ומאמרים ותגובות של טובי הפעילים במיגזר האנרגיה בארץ ובעולם.

להרחבה>>


 
 

  maintenance Balance

Pixeline

Powered By